Kolem Šindelové

Počasí se konečně umoudřilo a tak ve sváteční den 8. května měřený trénink do seriálu Gira Chodov pořádaný TJ Plamen Chodov a nazvaný Kolem Šindelové mohl být ve St. Chodovské odstartován. Účastníky, a těch bylo 39, čekalo podle kategorií 37, 55 a nebo 73 km. Na trase se brzy po startu spojily oba balíky (mládež a dospělí), ale ve stoupání do Jindřichovic se to roztrhalo. Vpředu se z počátku vytvořila skupina asi 10 borců, kde nechyběli hlavní favorité. Při nájezdu na okruh Šindelová-Lesík-Smrčiny se dál peloton dělil. Mezi žáky si bravurně vedl Nikolas Markusek (Rexonix KOVO Praha), který suverénně odjel ostrovské ekipě, ze stejné věkové kategorie.

Milým překvapením v tomto měřeném tréninku byla účast 11 žáků, žákyň, kadetů a kadetek. Další velkou skupinou v pelotonu byli muži kategorie 60+ a tady řádil P. Kněžický (Cyklo Team Killi). Jsme moc rádi, že k nám našli cestu přátelé z Klášterce a také častý účastník závodů, které pořádáme, G. Preisinger z Německa (Gunhusha Team), v kategorii byl nakonec na 2. místě.  Do cíle po 73 km spurtovali společně K. Dušek, V. Marvan, O. Pávek, který byl nakonec před L. Fabišovským. Jenom na okraj, Fabišovské jsme při presentaci viděli tři, ale děda jen doprovázel vnuka.

Na závěr si nechám skupinu borců kategorie M59, tady vyhrál M. Telecký a za ním skončil utajený muž pelotonu, ze kterého se vyklubal T. Viktorin. Pak jsme zjistili, že přijel až na start a tak si nestačil vyzvednout startovní číslo, byl přihlášen, měl i zaplaceno startovné a tak se jury dohodla, že mu jeho umístění ponechá, ale bohužel bez průjezdního času. Doufáme, že to mezi závodníky nevyvolá nějakou velkou nevoli.

Slušná účast při klání Kolem Šindelové dává naději, že nadcházející měřený trénink na Blatenský vrch, tentokrát pozměněnou trasou s okruhem přes V. Pec-Přebuz-K. Lípa-Šindelová-Nejdek-N. Hamry-Blatná a s cílem pod Blatenským vrchem, přiláká ještě více účastníků do jednotlivých kategorií.

František Nádvorník