Seriál závodů Giro Chodov 2016 byl zahájen

Na sv. Jiří ani náhodou nevylézali hadi a štíři, ale úvodní časovkou z Chodova do Tatrovic se rozjel seriál „měřených tréninků“ Giro Chodov 2016, který ve Staré Chodovské 29. 5. vyvrcholí kriťasem a vyhlášením celkových vítězů jednotlivých kategorií. To už snad bude příznivější počasí než při časovce, vždyť chvílemi poletoval sníh a zima byla jako v „Rusku“.

Přesto se na startu sešlo 23 tvrďáků (mezi ně počítám i čtyři zástupkyně slabšího pohlaví), kteří takřka 8 km dlouhou trať absolvovali. Nejvíc závodníků se sešlo v kategorii veteránů (7), mezi kterými zraje jako víno Viky, vždyť co dorostl do této kategorie se jen zlepšuje (loni 16,44, letos 16,14). Co bude dál?

Letos oproti jiným rokům chyběla mládež, která je na ČP na dráze v Praze. Snad si to budou moci mezi sebou rozdat při příštím závodu 8. 5., kdy se jede na Blatenský vrch.

Časovka je za námi, někteří borci posbírali pěkné body do celkového hodnocení Gira a ti ostatní, kteří se nemohli z nějakých důvodů zúčastnit, mají ještě několik závodů na to, aby si své skóre vylepšila.

Franta

Výsledky Chodovské časovky

Foto od Petra Lochschmidta:

1 položka(ek)