Kolo pro rodinu 2019

Středeční odpoledne 12. 6., jako každoročně v tomto čase, vyplnilo sportovně zábavné odpoledne tradičním cyklistickým závodem rodinných dvojic okolo rybníku Bílá voda. Tentokrát jsme pro registraci závodníků využili nově zbudovaný přístřešek a start i cíl závodu nebyl jako dříve na pláži, ale právě u přístřešku. Toto zázemí se docela hodilo, jelikož foukal silný vítr a každou chvíli hrozil déšť. Ten nakonec nepřišel a závod se tedy rozjel za sucha. Startovalo celkem 50 dvojic, které si sestavily zúčastněné „rodinné klany“ a ostatní, kteří přijeli jen ve dvojici. Trochu jsem litoval tatínky, kteří v rychlém sledu za sebou museli absolvovat trať vícekrát se svými ratolestmi. Zajímavým úkazem bylo přepřahání dětských vozíků a výměna dětí v nich před startem.

Silný vítr, který po celou dobu závodu foukal, nejenže znepříjemňoval jízdu dvojic, ale hlavně hrozilo to, že nebudeme moci rozdělat oheň na opékání špekáčků. Když však dojela poslední dvojice do cíle, jako zázrakem se vítr uklidnil a tak se opékání nakonec uskutečnilo. Odpoledne pak pokračovalo vyhlášením výsledků a předání medailí vítězům. Medailí se dočkali i ostatní děti, které se nedostaly na „bednu“.

Chtěl bych touto cestou poděkovat p. Pizingerovi, starostovi města Chodova za příspěvek na nákup špekáčků a všem pořadatelům, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu závodu. Závod rodinných dvojic, který je podporován městem Chodov dotací, se i tentokrát vydařil, důkazem jeho oblíbenosti je, že se každým rokem vracejí ti, kteří se jednou zúčastnili.

Výsledky v záložce závody.