Video a výsledky Gira Chodov – Na Blatenský vrch

Zde jsou výsledky z dnešního mokrého závodu, foto dětí je ve fotogalerii.

Video bohužel končí za Nejdkem, kde se kamera vypnula. Příště budou muset jet kluci rychleji, aby se stačil natočit cíl 🙂

Pohled F. Nádvorníka z doprovodného vozu

Na Blatenský vrch se v neděli v dalším pokračování seriálu Giro Chodov 2014 vydalo 22 cyklistů, kteří se trestali v deštivém a chladném počasí za to, že se rozhodli nevzdat to a navzdory živlům se poprat s nástrahami kopcovité a místy rozbité tratě. Mezi nimi bylo 6 mladých závodníků a závodnic, kteří končili u kostela v N. Hamrech a tam ve spurtu starších žáků vyhrál postaršený Kája Macán před Matějem Jirovcem a třetí s minutovou ztrátou dojel nejmladší z nich Fabián Lochschmidt (2003), všichni Plamen Chodov. Za chlapci s menším odstupem přijely dívky, kadetka Veronika Kounovská (Cykloteam Ostrov), starší žákyně Zuzka Ficenecová (TJ Slávia K. V) a nejmladší účastnice měř. tréninku Markéta Macánová (2004) (Plamen Chodov).

Mezi dospělými se začalo urputně bojovat již v prvním stoupání v Tatrovicích, kde se utrhla čtveřice; Sparťan M. Kubík, Sweepáci O. Pávek, T. Viktorín a M. Kraus z Chodova (jak to, že ještě není v Plamenu? 🙂 ).  Za nimi se pak s odstupem drželi ostatní z celkem šestnácti startujících v kategoriích nad 19 let. Z Nejdku do N. Hamrů jela přední skupina téměř třicítkou a postupně utrhla Martina Krause. Před vrcholem nad H. Blatnou zaútočil O. Pávek a vytvořil si malý odskok od M. Kubíka, ale v obci již jeli opět spolu, mírně ztrácel Viky. Na Blatenský vrch jeli spolu Martin a Ondra 100 m před cílem Martin nastoupil a závod vyhrál. Loňský čas 55 minut překonán nebyl, ale Martin a Ondra se dostali těsně pod hodinu a to byl v počasí, které v neděli panovalo určitě úctyhodný výkon.