Prázdninový souhrn

O prázdninách vyvrcholila cyklistická sezona dráhovým a silničním mistrovstvím ČR, kterých se zúčastnili naši kadeti David Vitner a Karel Macán.

První prázdninový víkend se konalo v Brně dráhové MČR ve sprinterských disciplínách, zde obsadilo složené družstvo kadetů čtvrté místo. Poté následovalo silniční MČR v Hodkovicích nad Mohelkou, kde se nepodařilo dosáhnout lepších výsledků. Nejlepším umístěním bylo páté místo v časovce družstev.

Silniční MČR družstev, zleva Macán, Liška, Hofmeister, Vitner.
Výborného umístění dosáhl David Vitner na ČP v Praze, kde s Adamem Hofmeisterem vybojovali první místo v bodovačce dvojic.

Na přelomu července a srpna proběhlo v Prostějově MČR ve stíhacích disciplínách, kde zazářil na 3. místě David Vitner v bodovacím závodě. Klukům se dařilo i ve stíhacím závodě družstev, z kterého si spolu s Markem Liškou (Cykloteam Ostrov) a Adamem Hofmeisterem (SK Petřín Plzeň) odvezli stříbro.

V srpnu si ještě kadeti vyzkoušeli mezinárodní etapový závod juniorů Regionem Orlicka.

Konkurence je silná, ale kluci bojovali a medaile jsou zaslouženou odměnou nejen jim, ale i trenérům Václavu Novákovi, Martinu Kubíkovi a Zdeňku Kubíkovi. Děkujeme za reprezentaci oddílu a blahopřejeme!