Juniorky v Praze

V neděli 4. března 2018 si juniorky z týmu TJ Plamen dívky Chodov, svěřenkyně trenéra Míry Červenky a asistenta trenéra Davida Vaňka, v Praze Radlicích zahrály proti silnějšímu, v tabulce čtvrtému týmu, SK Florbal Benešov a v tabulce šestému týmu, ACEMA Sparta Praha.

Už když juniorky nastupovaly na palubovku bylo cítit napětí a nervozita. Není se čemu divit. Vždyť naše dívky se postavily proti týmům, ve kterých hrají hráčky i o dva roky starší než naše Plameňačky.

Naše dívky se v první třetině v zápase proti Benešovu prosazovaly hlavně fyzickou vytrvalostí a obrannými zákroky. Bohužel v dalších třetinách se hra více otevřela a Plameňačky inkasovaly 12 branek. Nepomohly ani vynikající zákroky golmanky Lucie Hatašové.  Nakonec tým Plameňaček podlehl týmu Benešova 2:12.

S týmem Sparty naše dívky vstoupily do zápasu s odhodláním vyhrát. Již v páté minutě, první třetiny, ve vlastním oslabení, poslala Klára Vaňková Plameňačky do vedení. Bylo to v době, kdy byla vyloučena hráčka TJ Plamenu Chodov, Míša Rendlová. Bohužel o minutu později hráčky Sparty vytvořily na naše dívky tlak a skóre srovnaly. Do konce třetiny pak Sparta zápas otočila ve vlastní prospěch. I když Plameňačky přidaly ještě dvě branky, na vítězství to nestačilo. Nakonec TJ Plamen dívky podlehly Spartě 4:9.

Dívky Plamenu sice nevyhrály, ale ukázaly velkou bojovnost, odhodlanost a sílu týmového ducha.

Pavel Dawidko